Založ si blog

Rakúske lyžiarské strediská a pracovné príležitosti.

Rakúske Alpy majú 3 hlavné lyžiarske oblasti: Severené vápencové Alpy, Vysoké Alpy a Južné vápencové Alpy. Severné vápencové Alpy majú mnoho prírodných údolí a sú domovom stredísk ako Lech, St. Anton a Kitzbuhl. Vysoké Alpy sú známe strediskom Oetztal v Solden a Obergurgl a tiahnu sa po Innsbruck, majú pár jednoduchých prechodov ale Brenner a Grossglockner sú známe pre svoje cesty a tunely, ktoré umožňujú obojsmernú dopravu na sever a juh. Južné vápencové Alpy tvoria hranicu s Talianskom a Slovinskom. Výška vrchov v Rakúsku je nižšia než vo Švajčiarsku, Francúzsku a západnom Taliansku ale Rakúsko má veľa snehu , keďže zimy sú chladnejšie smerom na východ Álp.  Alpy pokrývajú väčšinu územia Rakúska, takže je tam dostatok lyžiarskych stredísk na nájdenie si práce. Niektoré z nich sú svetoznáme, vrátane Kitzbuhel, kde nájdete závodnú zjazdovku Hahnenkamm, najvyzývavejšiu v sérii Svetového pohára. Tiež svetoznámy Innsbruck, kde sa konali zimné olympijské hry.

Rakúske lyžiarske strediská sú už tradične populárne medzi zahraničnými lyžiarmi, čo vytvára dopyt i po anglicky hovoriacom personále. Hlavné zimné strediská sú St Anton, Kitzbuhel, Mayrhofen, St. Johann – im – Pongau, St. Johann in Tyrol, Lech a Soll. Lyžiarska sezóna v regióne Innsbruck ja dosť spoľahlivá, keďže ľadovec Stubai zabezpečí sneh od polovice decembra do konca apríla. Ako zvyčajne, bude potrebné pýtať sa na prácu všade: v hoteloch, v chatách, v obchodoch, ako au pair, v špecializovanej oblasti ako ´ skiverhleih ´ ( požičovne lyží ), ako technik alebo práca pri lanovkách. Najlepšie bude zamerať sa na jednu alebo dve dediny,  kde je mnoho rodinných penziónov a hotelov.

Ak rozprávate len anglicky je pre vás výhodnejšie hľadať si prácu v strediskách, kde je dopyt po anglicky hovoriacich pracovníkoch. Ak však rozprávate aj nemecky vaše možnosti sa rozširujú na lyžiarske strediská, z ktorých si môžete vybrať: Voralberg západne od Insbrucku,  St. Anton, Lech, St. Christoph, Zurs, Stuben a Ischgle.  Okolie Insbrucku tvoria strediská ako Fulpems, Zell an Ziller a Mayrhofen. Na východe sa potom nachádza ďalší komplex stredísk ako Kitzbuhel, Alpbach, Niederau, Westendorf, Hopfgarten, Kirchberg, St. Johann in Tirol, Leogang, Saalbach a Zell am See.  Ešte východnejšie pri Dachsteine sú strediská, ktoré boli objavené len prednedávnom: St. Johann im Pongau, Eben, Radstadt, Altenmarkt, Ramsau, Schladminig a Obertauern. A sú tu ďalšie tucty stredísk, z ktorých mnohé sú dedinky, ktoré stoja za pokus, ak všetky možnosti zlyhajú.

Kancelárie, ktoré sa špecializujú na sezónnu prácu sa nazývajú BerufsInfoZentren alebo BIZ. V Rakúsku je ich okolo 60 vrátane 8 v Tirolsku. Mnohé hotelové práce v južnom Tirolsku sú registrované v Euro BIZ Jobcentre na Schopfstrasse 5, 6020 Innsbruck.  Hotelové sezónne práce Saisonstellen im Hotel und Gastwerbe na zimnú sezónu sú ohlásené kanceláriám BIZ pred začiatkom sezóny v novembri. Bary, obchody a lyžiarske obchody sú ďaľším zdrojom pracovných možností.   Informácie o voľných pracovných miestach získate v mnohých turistických kanceláriách, ktoré majú k dispozícii celé registre a sú vlastne akýmsi neoficiálnym miestom sprostredkovania práce.

Prácu by ste si mohli zabezpečiť i vopred cez dovolenkovú spoločnosť, ideálne v septembri, napr. cez spoločnosti Espirit, Equity Travel, Inghams a Travelbound. Spoločnosť Equity Travel zamestnáva kuchárov, chyžné, čašníkov, pomocníkov, nočných poslíčkov a  barový personál, pre svoje prevádzky v rakúskych Alpách. Supertravel Ski, prijíma zimný personál pre Rakúsko: chatových kuchárov, chatové hostiteľky s výbornými zručnosťami vo varení, pomocníkov  v chatách  s dobrým klientským servisom, chatových manažérov s plynulou nemčinou, a údržbarov a vodičov. First Choice Holidays prijímajú stovky ľudí na zimnú sezónu. V niektorých prípadoch sa nepožaduje kvalifikácia, pretože personál dostane školenie vo firme, ale musíte zostať na celú sezónu od mája do septembra . Ako vám povedia mnohí alpskí pracovníci, situácia na trhu práce sa stále mení a i počas vianočného obdobia sa vyskytuje zoznam voľných miest pre nekvalifikované hotelové práce. To znamená, že napr. cez Vianoce je v strediskách stále nedostatok pracovnej sily, hlavne prevádzkový personál v hoteloch.

Organizátori dobrodružných aktivít v Kirchbergu a aj inde môžu hľadať sprievodcov na zimný rafting, horské bicyklovanie alebo chodenie na túry ako aj podporný personál. Napr. agentúra Fankhauser Rafting potrebuje pre svoju činnosť sprievodcov na rafting, horské bycikle, turistiku a taktiež iný podporný personál. Vo väčších strediskách máte možnosť nájsť si prácu ako opatrovateľka detí, a preto je dobré ak máte nejaký trvalý pobyt alebo aspoň telefón, ktorý môžete zanechať ako kontakt.  V rakúskych lyžiarskych strediskách sa nachádzajú stovky lyžiarskych škôl a ročne tu pracujú tisícky inštruktorov.  V tomto smere si však Rakúsko vyberá prevažne svojich ľudí a podľa štatistík priemerne len štyria zo sto lyžiarskych inštruktorov nie sú Rakúšania.

 

 


Hľadáte prácu v lyžiarskom stredisku ?

PRÁCA V ALPSKÝCH LYŽIARSKÝCH STREDISKÁCH je  vyčerpávajúci sprievodca pre každého, kto si chce nájsť prácu ako zamestnanec horskej chaty, hotelový, barový, reštauračný personál, lyžiarsky inštruktor, technik alebo sprievodca, odpratávač snehu, diskdžokej, chyžná, predavač, kuriér, obsluha vleku, au-pair, reprezentant dovolenkovej spoločnosti, manažér strediska, vodič minibusu, pomocník. Obsahuje veľké množstvo pracovných ponúk, úplné podrobnosti o dovolenkových spoločnostiach, ktoré aktívne hľadajú tisícky pracovníkov do zimných lyžiarskych stredísk na prácu v zahraničí. Informuje o najlepších prácach, kde sa nachádzajú a ako ich získať, plus správy o možnostiach práce vo viac ako 50 strediskách Európy, v krajinách, Rakúsko, Nemecko, Taliansko, Švajčiarsko, Andora, Francúzsko a taktiež Škótsko, Španielsko a Nórsko.

Tip: Zaujíma Vás práca v lyžiarských strediskách ?

Prečítajte si blog o práci http://blog.vivendi.sk/category/lyziarske-strediska/

 

 

Zber ovocia a zeleniny v Dánsku.

27.05.2011

Poľnohospodárstvo zohráva významnú úlohu pre dánsku ekonomiku a práce na farme sú asi najjednoduchšími dvermi, ktorými sa dá vstúpiť do pracovného života v Dánsku. Hlavné plodiny sú jahody ( ktoré sa zbierajú v júni a júli ), jablká ( zbierajú sa v septembri a októbri ), kukurica ( august ) a vianočné stromčeky ( október – december ) .Dánsky priemysel s ovocím [...]

Sezónne práce v poľnohospodárstve v Anglicku.

12.07.2010

Poľnohospodárstvo je druhý najväčší zdroj sezónnej práce hneď po turizme. Väčšina volných pracovných miest je pre zberačov a triedičov ovocia a zeleniny, pracovníkov v skleníkoch, strihačov stromov, záhradníkov, pracovníkov v stajniach, personál na farmách atď. Mäkké ovocie sa stále zberá ručne a keďže nie všetky plody dozrievajú v ten istý čas, stroje [...]

Práce v cestovnom ruchu v zahraničí.

07.07.2010

19 miliónov pracovných miest v Európskej Únii je v oblasti cestovného ruchu alebo sú to práce súvisiace s turizmom. Tieto práce reprezentujú skoro 13 % pracovných síl. Turistický priemysel podobne ako poľnohospodárstvo, je hlavným zdrojom sezónnej práce. Sezónna povaha hotelových a reštauračných prác odrádza miestnych ľudí, ktorí hľadajú trvalý pracovný pomer a [...]

Orenburg

Hladina rieky Ural v Orenburgu dosiahla historický rekord. Pod vodou je viac ako 3 500 domov

13.04.2024 21:08

Podľa úradov bolo za posledných 24 hodín zaplavených ďalších vyše 800 domov a 2600 súkromných pozemkov.

Donald Trump

BBC: Hľadanie poroty nestrannej voči Trumpovi bude na Manhattane neľahká úloha

13.04.2024 20:18

Trumpovi právnici sa už sťažovali, že mestská časť Manhattan, ktorú obývajú prevažne demokrati, neumožnia zostaviť nestrannú porotu. A odborníci sa zhodujú, že to bude náročné.

Petr Fiala

Fiala zostáva predsedom ODS. Okamura naďalej šéfuje SPD, nemal vyzývateľa

13.04.2024 17:37

Na kongrese ODS v Ostrave získal Petr Fiala 424 hlasov od 525 prítomných delegátov (necelých 81 percent).

mimoriadne1, mim1, smrť, úmrtie, zomrel, sviečka, kahanec

Zomrel prvý porevolučný starosta Rače Libor Pajdlhauser

13.04.2024 16:55

Keďže v rokoch 1939 - 1989 nemala Rača samosprávu, počas svojho pôsobenia ju znovuzakladal.

dusanpavlik

O práci v zahraničí

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 58166x
Priemerná čítanosť článkov: 11633x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy