Založ si blog

Rakúske lyžiarské strediská a pracovné príležitosti.

Rakúske Alpy majú 3 hlavné lyžiarske oblasti: Severené vápencové Alpy, Vysoké Alpy a Južné vápencové Alpy. Severné vápencové Alpy majú mnoho prírodných údolí a sú domovom stredísk ako Lech, St. Anton a Kitzbuhl. Vysoké Alpy sú známe strediskom Oetztal v Solden a Obergurgl a tiahnu sa po Innsbruck, majú pár jednoduchých prechodov ale Brenner a Grossglockner sú známe pre svoje cesty a tunely, ktoré umožňujú obojsmernú dopravu na sever a juh. Južné vápencové Alpy tvoria hranicu s Talianskom a Slovinskom. Výška vrchov v Rakúsku je nižšia než vo Švajčiarsku, Francúzsku a západnom Taliansku ale Rakúsko má veľa snehu , keďže zimy sú chladnejšie smerom na východ Álp.  Alpy pokrývajú väčšinu územia Rakúska, takže je tam dostatok lyžiarskych stredísk na nájdenie si práce. Niektoré z nich sú svetoznáme, vrátane Kitzbuhel, kde nájdete závodnú zjazdovku Hahnenkamm, najvyzývavejšiu v sérii Svetového pohára. Tiež svetoznámy Innsbruck, kde sa konali zimné olympijské hry.

Rakúske lyžiarske strediská sú už tradične populárne medzi zahraničnými lyžiarmi, čo vytvára dopyt i po anglicky hovoriacom personále. Hlavné zimné strediská sú St Anton, Kitzbuhel, Mayrhofen, St. Johann – im – Pongau, St. Johann in Tyrol, Lech a Soll. Lyžiarska sezóna v regióne Innsbruck ja dosť spoľahlivá, keďže ľadovec Stubai zabezpečí sneh od polovice decembra do konca apríla. Ako zvyčajne, bude potrebné pýtať sa na prácu všade: v hoteloch, v chatách, v obchodoch, ako au pair, v špecializovanej oblasti ako ´ skiverhleih ´ ( požičovne lyží ), ako technik alebo práca pri lanovkách. Najlepšie bude zamerať sa na jednu alebo dve dediny,  kde je mnoho rodinných penziónov a hotelov.

Ak rozprávate len anglicky je pre vás výhodnejšie hľadať si prácu v strediskách, kde je dopyt po anglicky hovoriacich pracovníkoch. Ak však rozprávate aj nemecky vaše možnosti sa rozširujú na lyžiarske strediská, z ktorých si môžete vybrať: Voralberg západne od Insbrucku,  St. Anton, Lech, St. Christoph, Zurs, Stuben a Ischgle.  Okolie Insbrucku tvoria strediská ako Fulpems, Zell an Ziller a Mayrhofen. Na východe sa potom nachádza ďalší komplex stredísk ako Kitzbuhel, Alpbach, Niederau, Westendorf, Hopfgarten, Kirchberg, St. Johann in Tirol, Leogang, Saalbach a Zell am See.  Ešte východnejšie pri Dachsteine sú strediská, ktoré boli objavené len prednedávnom: St. Johann im Pongau, Eben, Radstadt, Altenmarkt, Ramsau, Schladminig a Obertauern. A sú tu ďalšie tucty stredísk, z ktorých mnohé sú dedinky, ktoré stoja za pokus, ak všetky možnosti zlyhajú.

Kancelárie, ktoré sa špecializujú na sezónnu prácu sa nazývajú BerufsInfoZentren alebo BIZ. V Rakúsku je ich okolo 60 vrátane 8 v Tirolsku. Mnohé hotelové práce v južnom Tirolsku sú registrované v Euro BIZ Jobcentre na Schopfstrasse 5, 6020 Innsbruck.  Hotelové sezónne práce Saisonstellen im Hotel und Gastwerbe na zimnú sezónu sú ohlásené kanceláriám BIZ pred začiatkom sezóny v novembri. Bary, obchody a lyžiarske obchody sú ďaľším zdrojom pracovných možností.   Informácie o voľných pracovných miestach získate v mnohých turistických kanceláriách, ktoré majú k dispozícii celé registre a sú vlastne akýmsi neoficiálnym miestom sprostredkovania práce.

Prácu by ste si mohli zabezpečiť i vopred cez dovolenkovú spoločnosť, ideálne v septembri, napr. cez spoločnosti Espirit, Equity Travel, Inghams a Travelbound. Spoločnosť Equity Travel zamestnáva kuchárov, chyžné, čašníkov, pomocníkov, nočných poslíčkov a  barový personál, pre svoje prevádzky v rakúskych Alpách. Supertravel Ski, prijíma zimný personál pre Rakúsko: chatových kuchárov, chatové hostiteľky s výbornými zručnosťami vo varení, pomocníkov  v chatách  s dobrým klientským servisom, chatových manažérov s plynulou nemčinou, a údržbarov a vodičov. First Choice Holidays prijímajú stovky ľudí na zimnú sezónu. V niektorých prípadoch sa nepožaduje kvalifikácia, pretože personál dostane školenie vo firme, ale musíte zostať na celú sezónu od mája do septembra . Ako vám povedia mnohí alpskí pracovníci, situácia na trhu práce sa stále mení a i počas vianočného obdobia sa vyskytuje zoznam voľných miest pre nekvalifikované hotelové práce. To znamená, že napr. cez Vianoce je v strediskách stále nedostatok pracovnej sily, hlavne prevádzkový personál v hoteloch.

Organizátori dobrodružných aktivít v Kirchbergu a aj inde môžu hľadať sprievodcov na zimný rafting, horské bicyklovanie alebo chodenie na túry ako aj podporný personál. Napr. agentúra Fankhauser Rafting potrebuje pre svoju činnosť sprievodcov na rafting, horské bycikle, turistiku a taktiež iný podporný personál. Vo väčších strediskách máte možnosť nájsť si prácu ako opatrovateľka detí, a preto je dobré ak máte nejaký trvalý pobyt alebo aspoň telefón, ktorý môžete zanechať ako kontakt.  V rakúskych lyžiarskych strediskách sa nachádzajú stovky lyžiarskych škôl a ročne tu pracujú tisícky inštruktorov.  V tomto smere si však Rakúsko vyberá prevažne svojich ľudí a podľa štatistík priemerne len štyria zo sto lyžiarskych inštruktorov nie sú Rakúšania.

 

 


Hľadáte prácu v lyžiarskom stredisku ?

PRÁCA V ALPSKÝCH LYŽIARSKÝCH STREDISKÁCH je  vyčerpávajúci sprievodca pre každého, kto si chce nájsť prácu ako zamestnanec horskej chaty, hotelový, barový, reštauračný personál, lyžiarsky inštruktor, technik alebo sprievodca, odpratávač snehu, diskdžokej, chyžná, predavač, kuriér, obsluha vleku, au-pair, reprezentant dovolenkovej spoločnosti, manažér strediska, vodič minibusu, pomocník. Obsahuje veľké množstvo pracovných ponúk, úplné podrobnosti o dovolenkových spoločnostiach, ktoré aktívne hľadajú tisícky pracovníkov do zimných lyžiarskych stredísk na prácu v zahraničí. Informuje o najlepších prácach, kde sa nachádzajú a ako ich získať, plus správy o možnostiach práce vo viac ako 50 strediskách Európy, v krajinách, Rakúsko, Nemecko, Taliansko, Švajčiarsko, Andora, Francúzsko a taktiež Škótsko, Španielsko a Nórsko.

Tip: Zaujíma Vás práca v lyžiarských strediskách ?

Prečítajte si blog o práci http://blog.vivendi.sk/category/lyziarske-strediska/

 

 

Zber ovocia a zeleniny v Dánsku.

27.05.2011

Poľnohospodárstvo zohráva významnú úlohu pre dánsku ekonomiku a práce na farme sú asi najjednoduchšími dvermi, ktorými sa dá vstúpiť do pracovného života v Dánsku. Hlavné plodiny sú jahody ( ktoré sa zbierajú v júni a júli ), jablká ( zbierajú sa v septembri a októbri ), kukurica ( august ) a vianočné stromčeky ( október – december ) .Dánsky priemysel s ovocím [...]

Sezónne práce v poľnohospodárstve v Anglicku.

12.07.2010

Poľnohospodárstvo je druhý najväčší zdroj sezónnej práce hneď po turizme. Väčšina volných pracovných miest je pre zberačov a triedičov ovocia a zeleniny, pracovníkov v skleníkoch, strihačov stromov, záhradníkov, pracovníkov v stajniach, personál na farmách atď. Mäkké ovocie sa stále zberá ručne a keďže nie všetky plody dozrievajú v ten istý čas, stroje [...]

Práce v cestovnom ruchu v zahraničí.

07.07.2010

19 miliónov pracovných miest v Európskej Únii je v oblasti cestovného ruchu alebo sú to práce súvisiace s turizmom. Tieto práce reprezentujú skoro 13 % pracovných síl. Turistický priemysel podobne ako poľnohospodárstvo, je hlavným zdrojom sezónnej práce. Sezónna povaha hotelových a reštauračných prác odrádza miestnych ľudí, ktorí hľadajú trvalý pracovný pomer a [...]

Afganistan

Zdravotníčky a učiteľky v Afganistane vyzvali na obnovenie finančnej pomoci

28.09.2021 23:22

Pred príchodom Talibanu k moci pokrývala zahraničná pomoc takmer 75 percent verejných výdavkov Afganistanu.

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

Počet vrážd v USA medziročne stúpol o rekordných 30 percent

28.09.2021 21:41

Za rok 2020 sa v USA odohralo 21 570 vrážd, alebo zabití z nedbanlivosti.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Čaputová neukázala prstom ani na Matoviča, ani na Fica. Nechcela viac jatriť rany?

28.09.2021 20:00

Politický zápas na Slovensku je nemilosrdný. „Prezidentka im do tejto hry nesedí, keď odkrýva problémy v spoločnosti,“ povedal Marián Repa.

Alexandr Lukašenko

Lukašenko ohlásil na február 2022 referendum o novej ústave

28.09.2021 19:13

Podľa analytikov sa autoritársky líder pripravuje na ešte väčšie upevnenie svojej moci po mesiacoch masových protestov.

dusanpavlik

O práci v zahraničí

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 51955x
Priemerná čítanosť článkov: 10391x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy